को–को बने सातै प्रदेशका समानुपातिक सांसद ? (सूचीसहित)

  
  प्रकाशित मितिः शनिबार, पुस १५, २०७४       | 302 Views   ||

प्रतिनिधि सभा तथा प्रदेश सभा निर्वाचन २०७४ मा समानुपातिकतर्फ निर्वाचित प्रदेश सांसदहरुको नाम सिफारिस गरिएको छ ।
दलहरुले सात वटै प्रदेशमा समानुपातिक सांसद सिफारिस गरेका हुन् । समानुपातिक सांसदहरु यसप्रकार छन्–

नेकपा एमाले (कूल ७५ जना)

प्रदेश १ (१५ जना सदस्य)

विनादेवी राई
सावित्रा जोशी
उषाकला राई
कृष्णकुमारी राई
पदमकुमारी गुरुङ
होमकुमारी सावाँ लिम्बू
आशा जवेगु
यशोदा अधिकारी
अम्विका थापा
सरिता थापा
सावित्रा रेग्मी
सुनिताकुमारी चौधरी
जसमाया गजमेर
बसन्तीदेवी यादव
गुलेफुल मियाँ

प्रदेश २ (७ जना सदस्य)

अनिता यादव
मञ्जु यादव
जकता रैनदेवी
सुडिन साह
नजमा खातुन
सीता गुरुङ
रवीन्द्र बैठा
डा। मनोज सिंह

प्रदेश ३ (१६ जना सदस्य)

बेलीमाया घले
जुनेली श्रेष्ठ
सरस्वती बाटी
शान्ति थिङ
देवकी श्रेष्ठ
इन्द्रमाया गुरुङ
सीता लामा
आसमाया तामाङ
उर्मीला कर्माचार्य
रचना खड्का
मुनु सिग्देल
सरस्वती बस्नेत
गोमा भुर्तेल
मीना ज्ञवाली
पार्वती सिलवाल
मैना अछामी

प्रदेश ४ (१० जना सदस्य)

चन्द्रमोहन गौचन
मायानाथ अधिकारी
मित्र कुमारी गुरुङ
मीना गुरुङ
सावीत्री राना
सिर्जना शर्मा
प्रभा कोइराला
पुष्पा केसी
लक्ष्मी सुनार
जुनादेवी नेपाली

प्रदेश ५ (१३ जना सदस्य)

रमा घर्ती
थानकुमारी थापा
विमला शर्मा पन्थी
सरस्वती गौतम
जालपादेवी भुसाल
भगवतीदेवी भण्डारी
कृष्णा थारु
धमकली चौधरी
कमलादेवी विक
आशा स्वर्णकार
सुनिता कुमारी थठेर
चिन्तावती कुर्मी
फौजीयार नसिम

प्रदेश ६ (६ जना सदस्य)

मीना सिंह रखाल
कौशिलावती खत्री
बदमी बोहोरा
पद्मा खड्का
देवी ओली
राजु नेपाली

प्रदेश ७ (८ जना सदस्य)

माया भट्ट
मनकुमारी साउद
पूर्णा जोशी
माया तामाङ बोहोरा
सुशीला बुढाथोकी
चुनकुमारी चौधरी
दुर्गा विक
अर्चना गहतराज

नेपाली कांग्रेस (कूल ७२ जना)

प्रदेश १ (१३ जना सदस्य)

सीतादेवी पौडेल
विन्दिया कार्की
नवोदिता कुमारी चौधरी
टंगचन्द्र विश्वास
ओम सरावगी
लोकप्रसाद संग्रौला
प्रतापप्रकाश हाङमाङ
विद्यानन्द चौधरी
चन्द्रप्रसाद श्रेष्ठ
सन्जा कुमारी दनुवार
लिला सुब्बा
ज्योति सुब्बा
शेखरचन्द्र थापा

प्रदेश २ (११ जना)

शिवचन्द्र चौधरी
ओमप्रकाश शर्मा
सरस्वती चौधरी
गीताकुमारी यादव
मन्जुकुमारी यादव
असियादेवी थरुनी
प्रमिलादेवी दास
श्यामपरी देवी
नरेशकुमार यादव
शेखररसिद अली
सल्मा खातुन

प्रदेश ३ (१४ जना)

मिलन श्रेष्ठ
राजेन्द्र गुरुङ
न्हुच्छेनारायण श्रेष्ठ
शान्तबहादुर प्रजा
राधा घले
जीवन डंगोल
विजया श्रेष्ठ
रजनी जोन्छे
राजाराम कार्की
बलराम पौडेल
भीमसेन खत्री
गीता वाग्ले
बिजुला बर्मा
कल्पना नेपाली

प्रदेश ४ (९ जना)

मेखलाल श्रेष्ठ
ललितकला गुरुङ
सरिता गुरुङ
मनकुमारी गुरुङ
मणिभद्र शर्मा कँडेल
ओमकला गौतम
कुमार खड्का
दोबाटे विश्वकर्मा
कोपिला बोहरा

प्रदेश ५ (१२ जना)

सूर्यमति उपाध्याय
याकुल अन्सारी
बलदेव शर्मा पोखरेल
निर्मला क्षेत्री
रमा अर्याल
वीरबहादुर राना
भुवनेश्वर चौधरी
पुष्पा थरुनी
माला गोतामे सुनार
रुन्धावती दुवे
अर्जुनकुमार श्रेष्ठ
रिना विक

प्रदेश ६ (५ जना)

यज्ञबहादुर बिसी
हिमबहादुर शाही
अमृता शाही
दिनबन्धु श्रेष्ठ
झोवा विक

प्रदेश ७ (८ जना)

टेकबहादुर रैका
गोविन्द बोहोरा
देवराज पाठक
दिव्यश्वरी शाह
अम्बिकुमारी थापा
उमा वादी
श्यामला राना
कुमारीनन्द बम

माओवादी केन्द्र (कूल ३५ जना)

प्रदेश– १ (५ जना)

सीता थेवे
कुशुमकुमारी श्रेष्ठ
शौभाग्य राई
सरस्वती पोखरेल
उमिता बिश्वकर्मा

प्रदेश– २ (५ जना)

जगतप्रसाद यादव
महम्मद समीर
रुबीकुमारी कर्ण
प्रमिला कुमारी यादव
फुलियादेवी सदा

प्रदेश– ३ (८ जना)

दिनेश महर्जन
आङ्देण्डी लामा
ओम घलान
हिमाली गोले
प्रतिमा श्रेष्ठ
सीता अधिकारी
भावना सुवेदी
कञ्चन खनाल

प्रदेश– ४ (३ जना)

गायत्री गुरुङ
मधु अधिकारी (गुरुङ)
दिलमाया रोकामगर (गौतम)

प्रदेश– ५ (६ जना)

गीता थापा
दामाकुमारी शर्मा
पार्वती पुन (गहतराज)
लौटी थारु
दीपा बिक
सुष्मा यादव

प्रदेश– ६ (४ जना)

पुष्पा घर्ती बिष्ट
सीताकुमारी नेपाली
बिमला केसी
कृष्णा शाह

प्रदेश– ७ (४ जना)

निर्मला बडाल (जोशी)
कुन्ती जोशी
बिनिता चौधरी
शान्ति नेपाली

संघीय समाजवादी फोरम नेपाल (कूल १३ जना सदस्य)

प्रदेश– १ (२ जना)

रामचन्द्र लिम्बु
रामकुमारी यादव

प्रदेश–२ (९ जना)

चन्चमाया मोक्तान
करिमा बेगम
भिमा यादव
सीमा सिंह
उषाकुमारी यादव
उपमा देव
विन्दु कुमारी यादव
चमेली देवी दास
किरण कुमारी यादव

प्रदेश– ५ (२ जना)

गीता कुमारी श्रीवास्तव
लक्ष्मी चौधरी

राजपा नेपाल (कूल १२ जना)

प्रदेश– २ (१० जना)

बविता चौधरी
निलम देवी भुमिहारिन
अन्जु कुमारी
पुनम यादव
विभा ठाकुर
डिम्पल झा
रामनरेश राय
जानकी शरण साह
राम प्रवेश बैठा
लैला खातुन

प्रदेश– ५ (१ जना)

अब्दुल कादिर शेख

प्रदेश– ७ (१ जना)

सुनिता चौधरी

राप्रपा (कूल ३ जना)

प्रदेश– १ (१ जना)
इन्दिरा राई

प्रदेश– ३ (१ जना)
रिता माझी

प्रदेश– ६ (१ जना)
सोशीला शाही

विवेकशील साझा पार्टी (कूल ३ जना)

प्रदेश नम्बर ३ (३ जना)
रमेश पौडेल
शोभा शाक्य
विराजभक्त श्रेष्ठ

राष्ट्रिय जनमोर्चा (कूल २ जना)

प्रदेश–४ (१ जना)
सरस्वती देबी पौडेल

प्रदेश– ५ (१ जना)
बोम बहादुर खत्री

नयाँ शक्ति पार्टी नेपाल (कूल १ जना)

प्रदेश– ४ (१ जना)
धनमाया पोखरेल

संघीय लोकतान्त्रिक राष्ट्रिय मञ्च (कूल १ जना)

प्रदेश– १ (१ जना)
कुमार लिंदेन

नेपाल संघीय समाजवादी पार्टी (कूल १ जना)

प्रदेश–२ (१ जना)
कुसुम गडेरी

नेपाल मजदुर किसान पार्टी (कूल १ जना)

प्रदेश–३ (१ जना)
सिर्जना सैंजु

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (प्रजातान्त्रिक) कूल १ जना

प्रदेश–३ (१ जना)
रिता माझी

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *